4 Стовпи

Як Стати Здоровим?         Чотири Стовпи Здоров'я         Коротка Книжка про Здоров'я        Блог         Про Автора         Контакти

Чотири Стовпи Здоров'я

Всім нам для того, щоб бути на висоті у всіх сферах нашого життя (духовній, інтелектуальній, фізичній), потрібно навчитися балансувати Чотири Стовпи свого Здоров'я: харчування, фізичні вправи, відновлення, включаючи сон, а також нашу психоемоційну сферу, тобто розум і дух. Будь-яке питання здоров'я (безсоння, проблеми з вагою, мігрені, цукровий діабет і т.д.) або або будь-які інші проблеми, наприклад з нашою працездатністю (втома, психологічне виснаження, відсутність мотивації і т.д.) в першу чергу вимагають оптимізації нашої способу життя. Тут просто немає іншого виходу. Якщо Ти хочеш знайти "швидке рішення" яке замість виправлення ситуації надасть Тобі якісь поверхневі косметичні зміни, ця програма швидше за все не для Тебе.

Повторимо: основна ідея полягає в тому, щоб побудувати Чотири Стовпи Здоров'я: правильне харчування, рух, відновлення, а також умо і дух. Всі ці стовпи насправді дуже глибоко взаємопов'язані. Не можна наприклад, аналізувати харчування не знаючи, про параметри руху людини, його відновлення і сон, а також стан його психіки.

Рано чи пізно кожен, хто хоче бути здоровим, повинен буде прийняти принципове рішення: відійти від поверхневих поліпшень (при використанні яких настане глибоке розчарування, і стане очевидною марна трата часу і ресурсів). Тіло людини не автомобіль, ми не можемо замінять запчастини і повинні бути дуже обережними і уважними по відношенню як до свого тіла так і до психіки.

Є багато «дрібниць», які необхідно оцінити і збалансувати. Наприклад, недостатність світла взимку, або нестача вітаміну B12 для веганів можуть легко зруйнувати навіть вельми сильної людини. Потрібно постійно вчитися і вдосконалювати себе, бо дуже багато ідей так званого "здорового глузду" це звичайні міфи. Багато з цих міфів розвінчано в моїй книзі: Здоров'язнавство: Коротка Книга про Здоров'я.